Witaj na stronie amatorskiej sieci cyfrowej 
DMRplus / IPSC2

To już rok działania sieci DMRplus / IPSC2 w Polsce!

Rozwijamy sieć przemienników DMRplus/IPSC2 w naszym kraju!

naszą domeną jest jakość :)

obecnie sieć i strona finansowana jest ze środków prywatnych administratora.

Aktualności

Jak działa IPSC2

2018-03-15 14:05:27


Gdy pojawiła się sieć DMRplus, to nie było możliwe podłączenie do niej przemienników Motorola np. DR-3000, SLR-5500 i innych typów, które znów obsługiwane były przez sieć DMR-MARC. Ten problem był do momentu wprowadzenia serwera IPSC i jego następcy IPSC2.

Dzięki temu możliwe jest teraz łączenie ze sobą sieci DMRplus i DMR-MARC. Przemienniki Motoroli, Hytery i popularne MMDVM mogą być teraz podłączone do serwera IPSC2, który jest jakby bramą dostępową do różnych sieci.

W sieci DMR-MARC nie występują reflektory tak jak DMRplus, więc przemiennik zalogowany do IPSC2, za pomocą grup jest obecny w sieci DMR-MARC a za pomocą reflektorów ma dostęp do sieci DMRplus.

Zaletą IPSC2 jest to, że można tworzyć na serwerze grupy i mapować je do określonego reflektora co umożliwia połączenia dynamiczne lub statyczne poprzez grupę do mapowanego reflektora. Tak właśnie działają grupy okręgowe 2601-2609 mapowane odpowiednio do reflektorów 4281-4289. Wykonując np. połączenie na przemienniku do grupy 2604 jesteśmy słyszani na reflektorze 4284 w sieci DMRplus i odwrotnie. Należy pamiętać, że tylko reflektory mapowane do grup, są nieczynne z poziomu przemiennika a tylko przez grupę mapującą reflektor.

 

Nad stanem całego systemu czuwają twórcy sieci DMRplus i DMR-MARC, i to oni nakładają warunki techniczne administratorom serwerów DMRplus i IPSC2 aby sieć spełniała założone standardy i wysoką jakość połączeń. Natomiast administrator przemiennika podłączonego do serwera IPSC2 zleca administracji serwera IPSC2 jakie grupy statyczne i dynamiczne potrzebuje na swoim przemienniku. Część grup zarządzana jest globalnie dla wszystkich przemienników zgodnie z zasadami panującymi w sieci i możliwościami technicznymi. IPSC 2 przeznaczony jest tylko dla przemienników i hotspotów opartych na projekcie DV4mini (dongle). Pozostałe hotspoty logujemy do dmr mastera DMRplus.

Kategorie wpisu: Przemienniki
« powrót